Запитання перед створенням сайту
Яка мета створення сайту?
Знаючи мету створення сайту, розробник зможе сконцентруватися в потрібному напрямку та отримати кінцевий продукт із властивостями, що відповідають поставленим завданням. Виберіть потрібний варіант із запропонованих нижче.
- Чарівна паличка. Сподіваємося, що новий сайт врятує наш бізнес, який на межі загибелі вже перепробували всі способи, але нічого не допомагає. Остання надія на Вас та створений сайт.
- Експеримент. Ми просто хочемо зробити сайт та подивитися, що з цього вийде.
- Корисний інструмент. З нашим бізнесом все гаразд. Сайт потрібен як корисний інструмент, який допоможе у вирішенні певних завдань.
На скільки ви підготовлені до створення сайту?
Виберіть відповідний варіант із запропонованих нижче або опишіть свій варіант.
- Слабко підготовлений. Я майже нічого не розумію в питаннях, пов'язаних з інтернетом. Дуже розраховую, що мені допоможуть.
- Думаю, що підготовлений, впевнений - впораємося. Я приблизно розумію, що як. У нас навіть є пару фотографій для сайту, дизайн робіть на власний розсуд, якщо моїй дружині не сподобається, змусимо переробити. Тексти візьміть із сайту наших конкурентів. Якщо сайт не з'явиться в пошуку на перших позиціях протягом місяця, такий сайт мені не потрібен, можете не приступати.
- З цим важко, вся надія тільки на вас. Ми чітко уявляємо, що потрібно підготувати перед створенням сайту, але немає можливості це зробити. Можемо написати структуру розділів сайту, описати каталог товарів, надати контактні дані для сайту, відповісти на запитання. В іншому сподіваємось на вашу допомогу. Готові доплатити, якщо надішлете свого фотографа для фотосесії або оплатити купівлю потрібних фотографій на сайтах з продажу фотографій. Унікальні тексти для сайту доведеться замовляти у копірайтерів. Щодо оформлення зовнішнього вигляду сайту цілком довіряємо вашим дизайнерам (ми бачили приклади ваших робіт, зробіть на такому ж високому рівні). Після закінчення розробки сайту буде потрібно його рекламне просування. Порадьте нам фахівця, який з цим впорається краще за інших.
- Ми готові на 200%. У нас вже є технічне завдання, яке безкоштовно зробив мій син, дуже розумний, досвідчений і здібний (навчався в IT-академії). Вам навіть не доведеться ламати голову із дизайном сайту. Його вже намалювали у фотошопі наші сусіди по офісу – дизайнери із зовнішньої реклами (вони нам робили візитки, дуже дешево та красиво). Рекламним просуванням займатиметься наш інженер з безпеки (у нього багато вільного часу). Домен та хостинг вже зареєстрований, ось тільки не пам'ятаємо на кого. Вам залишається зовсім небагато роботи (майже все вже зроблено), тож розраховуємо на мінімальну вартість. Так, забули про санкції, це обов'язкова вимога наших юристів, якщо зірвете терміни, то заплатіть штраф.
Економити чи ні?
Перше питання, яке ставлять Замовника розробки сайту - скільки буде коштувати?
На цю тему можна писати товсті книги та знімати цілі серіали. Ми обмежилися кількома статтями. Перш ніж відповісти на це питання, прочитайте наші статті, тоді Вам стане легше прийняти правильне рішення.
- Дешево чи дорого? (На чому не потрібно економити)
- На чому можна заощаджувати
Якщо вже готові відповідати - виберіть один із варіантів нижче.
- Найдешевший варіант. У нас немає грошей, ми просто не можемо собі дозволити щось більше.
- Найякісніший варіант. Нам потрібен найякісніший варіант сайту і не збираємось заощаджувати.
- Хочемо увійти до конкретного бюджету. Ми фінансово не можемо дозволити собі якісний варіант. Давайте разом подумаємо, як уміститися до бюджету ХХХХ грн, з мінімальними втратами.
Хто займатиметься рекламним просуванням сайту після його створення?
Зазвичай це питання відповідають трьома можливими варіантами- Сайт не просуватиметься, нам це не потрібно
- Хочемо, щоб просуванням займався розробник сайту
- У нас є свій, вже перевірений фахівець, якому ми повністю довіряємо
Який вид рекламного просування буде використовуватись?
- Ми не розуміємо, навіщо це потрібно
- Тільки контекстна реклама в Гуглі
- Посилання для появи сайту на перших місцях у видачі Гугла
- Просування у соціальних мережах
- Всі можливі варіанти просування одночасно
Хто оновлюватиме вміст сайту під час його експлуатації?
- ПЕРШИЙ ВАРІАНТ. Більшість власників сайтів доручають це робити розробнику за додаткову оплату. Наприклад, виникла потреба додати нові сторінки на сайт. Власник сайту надсилає текст, зображення, відео або ін. інформацію для розміщення на сайті, розробник оцінює майбутню роботу та називає терміни її виконання. Оплата здійснюється після виконання такої роботи, після того, як Замовник переконається як виконані роботи.
- ДРУГИЙ ВАРІАНТ. Власник сайту хоче заощадити на цих роботах і вважає за краще, щоб таку роботу виконував співробітник фірми або підприємства (щоб нікому не платити). Для цього знадобиться створення панелі керування сайтом та навчання співробітника правильному використанню.
Перший варіант підійде тим, хто звик бути кращим і першим, хто звик до успіху, хто вважає за краще, щоб робота виконувалася досвідченим перевіреним фахівцем, коли на першому місці стоїть якість виконаних робіт і потрібна оперативність (швидка) виконання).
Другий варіант підійде тим, кому ніяк не вдається вийти на потрібний рівень успіху, хто постійно відстає від конкурентів, хто постійно думає про економію.
Скільки буде мовних версій на сайті?
- Одна мовна версія. Якщо Ви бажаєте заощадити, можна зробити сайт лише українською мовою.
- Дві та більше мовних версій. Якщо Ви хочете збільшити кількість потенційних відвідувачів сайту, хочете зробити його більш зручним для користування, то потрібно додати додаткову версію російською мовою.
Іноді трапляються люди, які не звикли до російської мови та читати інформацію цією мовою просто незручно. Тоді будь-якої миті такий відвідувач сайту закриє ваші сторінки і піде до конкурентів, які вже мають українську версію.