Послуги програміста створення сайтів
Як з'являються неякісні сайти
Ті, хто має багаторічний досвід роботи з Інтернетом, давно звернули увагу на величезну кількість убогих сайтів, що наводять жах своїм існуванням. А новачкові вони можуть здатися цілком задовільними (та ще якщо вартість його до смішного мала). Багато хто воліє звертатися або до знайомих, або до працівників своєї фірми. А чи це правильно?
В умовах ринку, що стрімко розвивається, перемагають “яскраві”, “швидкі” і “до мети спрямовані” Час невблаганний: змінюється бізнес, розвиваються технології, з'являються несподівані конкуренти. Сьогодні “щоб залишатися дома, доводиться дуже швидко тікати”. Сайт – це обличчя фірми і від того, яке враження складеться у відвідувача вашої веб-сторінки – залежить успіх вашого бізнесу. Мало хто розуміє, що виготовлення якісного сайту – досить складне завдання.
Усю масу новачків, які не соромляться заробити на створенні сайтів, можна умовно розділити на наступні групи:
Мрію навчитися створювати сайти. Найчастіше за роботу беруться мрійники, які не мають досвіду створення сайтів. Вони ніколи раніше їх не робили, але дуже хочеться навчитися. Просиджування за товстими книгами та створення першого тренувального навчального сайту – нудне та непосильне завдання для новачка. Саме в цей момент зароджується ідея – вчитися створювати перші сайти не безкоштовно, а за гроші. Новачок готовий прийняти за свою "роботу" будь-яку суму та оцінює створення сайту за фантастично низькими розцінками.І з цього моменту починається розклеювання оголошень на стовпах, розміщення безкоштовних оголошень у газетах тощо. "Перший млинець - завжди грудкою". Наївний замовник - жертва зазвичай довго не може зрозуміти, чому його сайт має таку величезну кількість недоліків і не працює як належить. Поставити це питання "фахівцеві" щодо створення сайту не вдається, т.к. він безслідно зникає на момент появи перших ознак не якісно виконаної роботи. На телефонні дзвінки ніхто не відповідає, а в газетах та на стовпах з'являються інші, нові номери.
Епілог. Чомусь із зубним болем ми не шукаємо фахівців серед студентів, а звертаємось у відому клініку та обираємо досвідченого стоматолога. Чому коли питання стосується створення сайту – все відбувається навпаки? Чи правильно надавати свій сайт як шаблон для навчання, полігону для експериментів людині, яка тільки навчається?
Зробимо, якщо вийде. Існує категорія спеціалістів, яка вже має певний набір знань про комп'ютери, які їх отримали після закінчення спеціалізованого навчального закладу. Найчастіше вони працюють на посаді системного адміністратора або штатним програмістом на фірмі, що не має жодного відношення до створення сайтів. Іноді в робочий час (поки не бачить начальник) або у вихідні дні вони мають можливість підхалтурити, заробити надбавку до своєї основної зарплати.
Майбутні проблеми у замовника сайту виникнуть через те, що такі фахівці не займаються створенням сайтів щодня. Вони мають можливість це робити дуже рідко, час від часу, при одночасному збігу багатьох "якщо":
1) якщо є вільний час,
2) якщо знайшовся довірливий замовник сайту,
3) якщо завдання не дуже складне і відповідає наявним знанням,
4) якщо замовник добре платить тощо.
Але головним недоліком таких фахівців є не тільки недостатній досвід, але обмеження у спеціальних знаннях. Це десять років тому для створення простого сайту було достатньо знання лише HTML. Сьогодні з'явилося багато нових технологій, спеціальних мов. Людині в одній особі це все втримати в голові неможливо. На сьогоднішній день для створення сайтів найчастіше застосовуються: HTML, CSS, PHP, PERL, JAVASCRIPT, AJAX, FLASH (Action Script), ASP.NET, та багато інших технологій. І це ще не все, для створення сайту потрібні фахівці – художники зі знанням векторних та растрових графічних програм та SEO-фахівці. Всі ці спеціальності одночасно досконало не можуть опанувати жодного фахівця-одиначка.
Тому сайти у таких людей виходять функціонально обмеженими, з непотрібними "наворотами", що займають величезне місце на хостингу, дорогими в обслуговуванні та супроводі, а найголовніше - легко вразливі до злому зловмисниками.
Ще одна проблема, з якою стикаються такі фахівці, – невміння подати інформацію красиво. Відсутність професійних дизайнерських навичок спонукає створювати потворні нудотні творіння, з вбиваючим поєднанням фарб, складністю та заплутаністю розміщеної інформації.
Буде виглядати супер-красиво. Іноді створенням сайтів пробують займатися сміливі дизайнери поліграфічних фірм. В результаті такого експерименту виходять красиві, шикарні, стильні сторінки, що різко відрізняються більш довгим завантаженням, регулярними збоями і глюками при перегляді на різних браузерах, незручністю користування та іншими численними недоліками. Крім того, потрібно розуміти, що дизайнери роблять лише дизайн сайту, а для виконання решти роботи, як правило, звертаються до фахівців з описаної вище групи "зробимо якщо вийде" з усіма наслідками, що випливають.
Епілог. Жодній людині з апендицитом не спаде на думку звертатися за допомогою до стоматолога. І стоматологу не спаде на думку лікувати людину з апендицитом.Але на жаль, за створення сайтів беруться всі, включаючи школярів, студентів, фотографів-відеооператорів, дизайнерів поліграфії, системних адміністраторів та лікарів-гінекологів. Це не помилка, ми зустрічали такого фахівця, лікаря, який просився до нас на якийсь час, "підробити", аргументуючи тим, що йому зараз дуже потрібні гроші.