Існуючі міфи (омани) з приводу движка JOOMLA
В інтернеті досить багато неправдивої інформації, поява якої обумовлено декількома причинами. Деяка інформація просто застаріла. Движок Джумла стрімко розвивається і вдосконалюється. Те що було рік-два тому абсолютно не можна порівняти з останньою версією. А в інтернеті більшість статей, написаних п'ять років тому постійно копіюється і бездумно використовується на нових сайтах в якості безкоштовного наповнення сторінок і залучення нових відвідувачів. Це вводить в оману людей, які намагаються з'ясувати істину.
- Міф перший. Слабка безпеку і схильність зломів. Насправді сайт зламати можна будь і не тільки сайт з відкритим кодом. Інша справа, що сайти з відкритим кодом легше зламати. Але що стосується Джумли, то вона має значну перевагу перед аналогічними двигунами тим, що дуже оперативно і регулярно виходять оновлення безпеки. Якщо за сайтом доглядають і стежать, то такий сайт зламати не просто. Своєчасно робіть оновлення та резервні копії та ваш сайт дійсно буде в безпеці.
- Міф другий. Слабка швидкість завантаження сторінок. П'ять років тому було саме так. Остання версія Джумли розроблена таким чином, що швидкості завантаження вигідно відрізняється в порівнянні з іншими CMS. На швидкість завантаження будь-якого сайту впливає відразу кілька причин: навантаження на сервер хостера, ширина каналу даних (швидкість трафіку), швидкість відбирання з бази даних, швидкість інтерпретування PHP коду. Почнемо з кінця: інтерпретатор PHP - один з найшвидших в світі мов програмування - це одне з вигідних переваг Джумли. Отборка з бази даних безпосередньо залежить від сервера, де знаходиться база, розробники ж будь-CMS завжди знаходяться в стані оптимізації запитів до бази даних (у досконалості немає меж). А ось перші дві причини стають вирішальними. Багатьма проводилися різні перевірочні тести і виміри, щоб до кінця розібратися з цим питанням. Висновок вийшов досить простий: хочете, щоб сайт досточно швидко завантажувався, використовуйте поменше обважування і Помічна хостер, а краще свій власний сервер.
- Міф третій. Погана совмесімості Джумли з пошуковими системами. З огляду на особливу важливість і актуальність цього моменту для Джумли вже давно розроблені спеціальні програми, що дозволяють зробити сайт ідеальним для роботи з пошуковими системами.
- Міф четвертий. З джумла важко працювати через складність движка. Труднощі при роботі з джумла як правило відчувають ледачі розробники сайтів, які мають проблеми зі знанням англійської мови і не володіють терпінням і наполегливістю. Що стосується користувачів сайту, освоїти систему управління для редагування вмісту не складає ніяких труднощів за умови, що навчанням займається досвідчений розробник.
- Міф п'ятий. Безкоштовний сир в мишоловці. Джумла вважається безкоштовним движком і на перший погляд безкоштовні послуги не можуть бути краще платних. Насправді безкоштовна тільки основна частина движка - ядро зі стандартними додатками. Велика частина додаткових додатків купується на платній основі. За найкращі та якісні розробки для Джумли доведеться платити. Цей факт також пояснює різницю в цінах на створення сайту у різних розробників. Одні намагаються конкурувати на базі низьких цін і використовують тільки безкоштовні розробки для Джумли. Інші забою про якість створених ними сайтів і застосовують платні розробки.
Хто зацікавлений в расспространенія неправдивої інформації з приводу движка JOOMLA
Всі суперечки і розбіжності з приводу переваг або недоліків виникають тільки у тих, хто зацікавлений в застосуванні тільки певної технології виготовлення сайту.
Наприклад,
перша група людей: хтось по молодості або ліні освоїв тільки один движок, наприклад WORDPRESS або будь-який інший, і нічого іншого не вміє, навіть простий HTML-сайт викликає серйозні труднощі через погане знання НTML і CSS. Він змушений "клепати" сайти тільки на готових шаблонах. Через це відчуває нестачу в клієнтах. Тому йому нічого не залишається, як "обливати брудом" інші технології, "висмоктувати з пальця" особливі переваги або намагатися відвести обговорення на іншу тему, намагаючись замовчувати свої недоліки.
Друга група. Існують розробники платних CMS, які намагаються використовувати будь-які способи для рекламування свого собсвенно продукту і як правило, перебільшують корисні властивості свого движка, і одночасно занижують властивості чужих.
Третя група. Існує досить велика кількість розробників, які роблять сайти на базі самописного нестандартного движка. Одні чесно відмовляються братися за роботу, якщо бачать що поставлена задача черезмерно проста і такий проект їм не цікавий. Інші намагаються замовчувати про існування альтернативних дешевших варіантів виготовлення простого сайту і беруться за будь-яке замовлення.
Джумла - безумовно лідер серед стандартних безкоштовних движків і має безліч переваг і переваг, але це зовсім не означає, що всі сайти потрібно виготовляти саме на ньому. Якщо вам потрібен недорогий сайт зі стандартним функціоналом, то це буде хороший вибір. Якщо вам потрібен сайт який в майбутньому, можливо, буде мати нестандартні функціональні розробки, то варто знайти фахівця, який це вміє робити. Такий фахівець дасть правильну пораду по вибору движка.
Що стосується нас, то ми можемо розробляти сайти за різними технологіями і нам немає необхідності вмовляти Замовника зупинити свій вибір на "нашому варіанті". Ми завжди надаємо можливість Замовнику самому вибирати, що краще, а що гірше.
Вибираєте джумла? Зробимо на Джумла.
Вибираєте самопісний движок? Зробимо на такому движку.
Потрібен недорогий простий HTML-сайт без системи управління? І це можемо виконати за Вашим бажанням.