Поради щодо вибору доменного імені сайту
Правильно підібране доменне ім'я допомагає рекламному просуванню сайту.
Як обрати закінчення доменного імені
COM - підійде для комерційних сайтів, у яких клієнти розміщені по всьому світу.
EU - підійде для сайтів, на яких клієнти розміщені в EC
COM.UA - підійде для комерційних сайтів, які мають клієнти по всій Україні.
IN.UA - підійде для комерційних сайтів, які мають клієнти по всій Україні.
CO.UA - підійде для комерційних сайтів, які мають клієнти по всій Україні.
DP.UA та інші регіональні домени підійдуть для сайтів, у яких клієнти обмежені певною областю в Україні.
Існує величезна кількість інших доменів, які мають такі недоліки:
- Не є комерційними та можуть відлякати відвідувача сайту (org, net, info)
- Рідко застосовувані та погано відомі (pro, xyz, work тощо) часто продаються за дуже низькою вартістю, але через кілька років ціна збільшується в кілька разів. (і платити дорого та міняти домен шкода)
Як правильно підібрати ім'я домену
- Чим коротше – тим краще. Чим більше літер у доменному імені, тим більша ймовірність зробити помилку при його написанні. Довге доменне ім'я важче запам'ятати. Коротке доменне ім'я займає мало місця та компактно розміщується на паперових рекламних матеріалах. Слово з двох - чотирьох букв швидше запам'ятовується. Приклади коротких доменних імен: sos.com, atb.com.ua, olx.ua, prom.ua, tsn.ua
- Як чується - так і пишеться. Уникайте слів із літерами, які важко передати англійськими символами (Ш, Щ, Я, Ю, Й, Ы тощо). Використовуйте прості слова, які легко продиктувати телефоном і важко написати другим варіантом. Наприклад: rabota.ua, rozetka.ua, privatbank.ua, arena.ua, restorator.ua
- Не більше одного слова. Якщо доменне ім'я складається з двох або трьох слів, автоматично з'являється два варіанти написання (злито або через тире). В цьому випадку корисно реєструвати одночасно два варіанти. Навіщо вам зайві витрати? Подумайте, чи може використовувати перші літери слів і створити скорочене ім'я? Наприклад: tn.ua, dbs.com.ua.
- Не використовуйте кирилицю. Домени з кириличними символами існують, але створюють багато проблем у певних ситуаціях, тому їх рідко застосовують.
- Використовуйте ключові слова. Не обов'язково, щоб доменне ім'я збігалося з назвою вашої компанії. Використовуйте ключові слова, пов'язані з вашою продукцією або послугами. Ось кілька варіантів, які можна брати за основу: (truba, zakupka, remont, beton, perevozka, okna, dostavka, prokat)
- Уникайте популярних брендів. Намагайтеся, щоб доменне ім'я не схоже на відомий популярний бренд, це може викликати претензії з боку власника бренду.